Італія
Загальна інформація

Офіційна назва: Італійська Республіка.
Загальна площа : 301 308 км².
Столиця: Рим.

Політичний устрій: демократична республіка, виборний двопалатний Парламент складається з Палати Депутатів (630 членів) і Сенату Республіки (315 членів). Законодавча функція належить обом Палатам. Крім того, вони контролюють політику і діяльність виконавчої влади. Парламент на спільному засіданні обирає Президента Республіки терміном на 7 років.

Адміністративний поділ: Італія поділяється на 20 областей: Валле дАоста, Ломбардія, Трентіно-Альто Адідже, Фріулі-Венеція Джулія, П’ємонт, Лігурія, Венето, Тоскана, Умбрія, Емілія Романія, Марке, Абруццо, Лаціо, Молізе, Базіліката, Кампанія, Калабрія, Апулія, Сардинія і Сицилія.

Населення: Чисельність населення становить близько 60088 тис. осіб. На території Італії проживають італійці, німці (в області Трентіно-Альто Адідже мешкає німецька община), французи (в області Валле-д`Аоста), словенці (в області Фріулі-Венеція-Джулія).

Мова: Офіційною мовою країни є італійська. Англійську і французьку розуміють майже скрізь у готелях, ресторанах, у туристичних бюро. Німецьку — у першу чергу в курортних зонах на півночі. Досить значні мовні меншини розмовляють фріуланською, ладинською, сардською та німецькою мовами. Крім того, є компактні осередки поширення таких мов, як франко-провансальська, грецька, албанська й каталанська.

Релігія: Більшість віруючих належать до католицької церкви.

Валюта: офіційною валютою Італії є євро.

Географічне положення: Італія — це країна, що розташована на півдні Європи, оточена морями басейну Середземного моря. Гори — Альпи — на півночі, Апенніни — уздовж Апеннінського півострова з північного заходу на південний схід. Альпійська дуга містить на своєму заході найвищі гірські масиви, серед яких виділяються піки Монблан — 4810 м, Монте Роза — 4634 м.
Рівнини: Падано-Венеціянська рівнина, розташована проміж південними схилами Альп та північними передгір’ям Апеннін, має площу 46 тис. км², що становить 71 % від загальної площі рівнин Італії. Інші рівнини — це здебільшого невеликі за площею долини — розширення прибережних територій, як от: Пізанська, Маремма, Аґро-Понтіно, Кампанійська, низовина Селе уздовж Тірренських берегів; долина Тавольєре й Салентінський півострів на Адріатичному березі; низовини Сібарі та Метапонто — на Іонійському узбережжі.

Річкова система: річки По, з площею водозбору майже 75 тис. км². Цей водозбір забезпечується численними притоками, найважливішими серед яких є Адідже, Брента, П’яве, Тальяменто й Ізонцо, Омброне, Тібр, Лірі-Ґарільяно, Вольтурно-Калоре, Селе належать до басейну Тірренського моря.

Клімат: географічно Італія лежить у помірній кліматичній зоні. Через достатньо високу протяжність Апеннінського півострова, клімат відмінний на півночі, що належить до європейського континенту, та півднем, що оточений Середземним морем.

Транспорт: Транспорт Італії є розвиненим і комплексним. Найбільше значення мають автомобільний, залізничний, трубопровідний і морський. Суперавтостради Італії (вони тут почали будуватися вперше і звідси їх назва) відповідають кращим міжнародним стандартам. Італія має великий морський флот, а її авіакомпанія «Аліталіа» — серед найбільших у світі. Головними вузлами внутрішніх і міжнародних сполучень є Рим і Мілан, морськими портами — Ґенуя, Трієст і Венеція.

Державні свята і святкові дні:
1 січня — Новий рік;
6 січня — Богоявлення, Хрещення Господнє;
8 березня — Міжнародний жіночий день;
21 квітня — День заснування Риму;
25 квітня — День звільнення від фашизму і німецької окупації;
1 травня — Свято праці (День праці);
2 червня — День проголошення Республіки Італія;
15 серпня — Успіння Богородиці або Вознесіння;
2 листопада — День всіх святих;
8 грудня — Непорочне зачаття Діви Марії;
25 грудня — Різдво;
26 грудня — День Святого Стефана.

Кухня: відомими є страви з м’яса — грудинка з полентою, теляче філе із шинкою і шавлією
Популярні в італійців равіолі (вареники з гострою начинкою, причому не обов’язково м’ясною, а часто сирною).
Різото — одна з найпопулярніших італійських страв. Складно уявити собі італійський ресторан, що не пропонує цю страву.
Італійці дуже полюбляють морозиво, якого існує безліч видів.
Інші десерти:
Панетоне — крутий кекс із дріжджового тіста, що печеться в циліндричній формі.
Тірамісу — десерт з кремом «маскарпоне» та какао.

Шопінг: З Італії можна привезти солом’яні капелюшки, брошки з різними варіантами венеціанських масок, ошатних фарфорових ляльок і клоунів. Тут велика різноманітність хутряного одягу і гарною взуття. Можна купувати якісні вироби зі шкіри (куртки, сумки), одяг італійських модельєрів, трикотаж, красиву білизну, фарфор, кришталь, прикраси і біжутерію, сувеніри, рами для картин в старовинному стилі або виготовлену на замовлення копію старовинної статуї.