Столиця: Нью-Делі

Географія
Держава в Південній Азії. На сході межує з Бангладеш (довжина кордону (4 053 км) і М’янмою (1 463 км), на півночі — з Китаєм (3 380 км), Непалом (1 690 км) і Бутаном (605 км), на заході — з Пакистаном (2 912 км). на півдні країна омивається Індійським океаном і Палкскім протокою, який відокремлює її від острова Шрі-Ланка, на заході — водами Аравійського моря, на сході — Бенгальською затокою. Загальна протяжність кордону 14 103 км, довжина берегової лінії — 7 000 км. Країна займає 7 місце в світі за площею — 3 287 732 км2 (площа суші — 2 973 190 км2).

Можна виділити три основні природні зони. Плато Декан, обрамлене гірськими ланцюгами Східних та Західних Гат, займає майже весь Індійський півострів. Гангська рівнина, яка, в свою чергу, складається з двох частин: вологою тропічної зони долин Гангу і Брахмапутри на сході і посушливої ​​пустелі Тар на заході. Північ країни займають найвищі в світі гори Гімалаї. Повністю або частково на території Індії знаходяться вершини: Чого-ри (8 611 м) — друга вершина світу і найвища точка гірської системи Каракорум; Канченджанґа (8 586 м) — третя вершина світу, Нанга-Парбат (8 126 м). Головні річки країни: Ганг, Інд, Брахмапутра, Годавари. Столиця Нью — Делі.

Населення
Населення становить 1,2 млрд чоловік, середня щільність населення близько 285 чоловік на км2. Більшість жителів країни (72%) — індо-арійці (понад 300 етнічних груп), дравиди становлять близько 25% населення, монголоїди — 3%, всього в країні налічується понад 500 народностей і племен. За кількістю населення Індія посідає друге місце в світі після Китаю.

Часовий пояс Індії відрізняється від Українського — влітку (випереджає) +2,5 години, так як в Індії не переводять годинники на зимовий час, як в Україні, то взимку відрізняється на +3,5 години

Клімат
На клімат Індії роблять сильний вплив Гімалаї і пустеля Тар, викликаючи мусони. Гімалаї служать перешкодою холодним центрально-азійським вітрам, таким чином роблячи клімат на більшій частині Індії теплішим, ніж на тих же широтах в інших регіонах планети. Пустеля Тар грає ключову роль в залученні вологих південно-західних вітрів літнього мусону, які в період з червня по жовтень забезпечують більшу частину Індії дощем. В Індії переважають чотири основних клімату: вологий тропічний, сухий тропічний, субтропічний мусонний і високогірний.

На більшій частині території Індії виділяються три сезони: жаркий і вологий з пануванням південно-західного мусону (червень — жовтень); відносно прохолодний і сухий з переважанням північно-східного пасату (листопад — лютий); дуже жаркий і сухий перехідний (березень — травень). На рівнинах середня температура січня зростає з півночі на південь від 15 до 27 ° C, в травні повсюдно 28-35 ° C, іноді доходячи до 45-48 ° C. У вологий період на більшій частині країни температури рівні 28 ° C. В горах на висоті 1500 м в січні -1 ° C, в липні 23 ° C, на висоті 3500 м відповідно -8 ° C і 18 ° C. Основні центри заледеніння зосереджені в Каракорумі і на південних схилах хребта Заськар в Гімалаях.

Релігія
Більш 900 млн індійців (80,5% населення) сповідують індуїзм. Інші релігії, мають значну кількість послідовників, це іслам (13,4%), християнство (2,3%), сикхізм (1,9%), буддизм (0,8%) і джайнізм (0,4%). В Індії також представлені такі релігії як іудаїзм, зороастризм, багаї і інші. Серед аборигенного населення, яке становить 8,1%, поширений анімізм.

Свята, події, фестіваніі в Індії
06 березня 2015 — Свято Холі
В першу ніч свят завжди спалюється опудало Холіки, злий демоніци, давним-давно змагалася в «незгораємості» з Прахлада, принцом, віруючим в Крішну, влада якого Холіка заперечувала. Неушкодженим з багаття милістю Крішни вийшов тільки Прахлада.
27 вересня 2015 — Свято Ganesh Visarjan
Ganesh Visarjan є кульмінацією Ganesh Chaturthi Festival, який відзначає день народження Бога Ганеша з головою слона. Ходи, в яких беруть участь тисячі людей, сходяться на пляжах в Мумбаї, щоб занурити святих ідолів в море під музику барабанів пісні і танці.
11 листопада 2015 — Дівалі
Перемога світла над темрявою — найпопулярніший мотив будь-якої казки, напевно, тому в Індії, країні, так сильно схожою на казкову, кожної осені ця перемога відзначається не менше, ніж національним святом.
22 листопада 2015 — 24 листопада 2015 — Гангу Махотсава
Гангу Махотсава — щорічне індійське свято, що влаштовується на честь священної річки Ганг. Проходить він традиційно в листопаді в не менш шанованому індусами місті Варанасі. Гангу Махотсава, як правило, триває п’ять днів.

Мова
Державними мовами країни є хінді і англійська. В Конституції Індії визначений 21 офіційна мова, на яких говорить значна частина населення або які мають класичний статус. В Індії налічується 1652 діалекту.

Грошова одиниця (обмін валют)
Індійська рупія — 1 USD = 58-60 рупій, якщо ввозити валюту в Індію краще долари.