Столиця: Джакарта

Географічне положення
Індонезія — держава в Південно-Східній Азії і розташоване між Індійським і Тихим океанами. Це найбільший в світі архіпелаг. Островів тут — 13 667 і загальна площа Індонезії становить 1,9 млн. Кв.км. Острови розташовані по обидва боки екватора, але більша частина території знаходиться в південній півкулі. Столиця Індонезії — місто Джакарта — знаходиться на острові Ява. Джакарта — сучасний мегаполіс, один з найбільш динамічно розвиваються міст Південно-Східної Азії. Балі розташований на 8-му градусі південної півкулі між Острава Ява і Ломбок. Його довжина близько 140 км, а ширина близько 80 км. Головний район острова Балі — Денпасар, який вважається діловим і адміністративним центром.
населення

Індонезія налічує понад 200 млн. Чоловік і займає 5-е місце в світі за чисельністю населення після Китаю, Індії, колишнього Радянського Союзу і США. У Республіці 366 етнічних груп. У столиці — Джакарті — проживає 9 млн. Чоловік. А на о. Балі — більше 3 млн.

Державний устрій
Індонезія — республіка. Глава держави і уряду — президент. Законодавчий орган — парламент (Рада народних представників). Вищий орган державної влади — Народний консультативний конгрес.

Мова
Державна мова: індонезійська
У країні використовується понад 250 мов і діалектів. Частина населення говорить по-китайськи, молодь говорить по-англійськи.

Релігія
Велика частина населення Яви, Мадуро і Суматри — мусульмани (87%), поширене християнство (протестантизм і католицизм) — 9%, а також індуїзм (особливо на Балі) і буддизм.

Клімат
В Індонезії розрізняють екваторіальний і субекваторіальний морський клімат. На південних і східних отров в році, в умовах субекваторіального клімату, виділяються два сезони: дощовий (з листопада по лютий) і сухий (з березня по жовтень). Дощовий сезон характеризується нетривалими ранковими або нічними грозовими зливами. У цій частині архіпелагу найбільш жарко: на острові Балі денна температура в березні може досягати +34 градусів, в липні вона тримається на рівні +30 градусів, в нічні години протягом всього року — не нижче +23 градусів. Варто відзначити, що в Індонезії досить волого: в дощовий сезон відносна вологість досягає 90%, а в інші пори року — 80%. В цілому за рік тут випадає близько 3000 мм опадів і більше всього — в передгір’ях.

На півдні острова Сулавесі в січні відзначається більш 700 мм опадів, в серпні ж — всього 15 мм. На більш північних островах опади рівномірно розподілені протягом року, щомісяця їх випадає близько 200-300 мм. На рівнинних областях цих островів круглий рік в денні години повітря прогрівається до +28 .. + 30 градусів, в горах трохи прохолодніше — близько +20 градусів, а в нічні години тут іноді бувають заморозки. Прибережні води у всіх областях мають температуру не нижче +26 градусів.

Найкращий час для відвідування
На архіпелазі сприятливі умови для відпочинку відзначаються протягом усього року, однак, основні сезони припадають на грудень-січень і липень-вересень. Найкращий час для серфінгу — з вересня по березень.

Валюта
Міжнародна назва: IDR
Ходіння мають банкноти номіналом 100, 500, 1 000, 5 000, 10 000, 20 000 і 50 000 і монети: 25 і 50 рупій. Обмінювати гроші рекомендується в банках, де самий вигідний обмінний курс. Зберігайте квитанції при обміні валюти, тому що вони можуть знадобитися при виїзді для обміну індонезійських рупій на іншу валюту. Туристичні чеки можуть бути обмінені в банках або обмінних пунктах, а також прийняті в деяких магазинах. Основні види кредитних карт приймаються до оплати в основному в дорогих готелях, ресторанах і магазинах.

Часовий пояс
У країні відсутня перехід на літній час
Стандартний час східної Індонезії — WIT (GMT + 09)
Час західній Індонезії — WIB (GMT + 07)
Стандартний час центральній Індонезії — WITA (GMT + 08)

Митні правила
Заборонено ввезення наркотиків, зброї, порнографічної продукції. Заборонено вивезення рідкісних рослин і тварин, антикваріату. До вивозу в ручній поклажі заборонено вивезення рідин (зубна паста, вода, крему, парфуми тощо) в судинах більше 100мл.

Дозволено ввозити кожному повнолітньому — 1 літр алкогольних напоїв, 200 сигарет або 50 сигар або 100 г тютюну. Заборонено ввезення телевізорів, радіо, наркотиків, зброї, порнографічної продукції, друкованих видань китайською мовою і китайських ліків. Заборонено вивезення рідкісних рослин і тварин, антикваріату, виробів без сертифіката (різьблення по дереву). Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежений, але індонезійських рупій ввезти і вивезти можна не більше 50 тисяч.