Столиця — Ієрусалим
Ізраїль розташований на Близькому Сході. З Заходу він обмежений Середземним морем, зі сходу — Сирійсько-Африканським розломом, а з півдня — Червоним морем. Сусідні з Ізраїлем держави — Ліван, Сирія, Йорданія і Егіпет.Северная і центральна частина країни, де проживає більшість населення, ділиться на три частини: — Прибережна рівнина на заході, в якій розташовані найбільші міста Тель-Авів і Хайфа; — Йорданська западина на сході, де знаходиться два внутрішніх водойми Ізраїлю (озеро Кінерет і Мертве море), пов’язаних між собою річкою Йордан — Гористий район центрального Ізраїлю, що включає гори Галілеї, Самарії, Юдеї та столицю Іерусалім.На північному сході країни знаходяться Голанські висоти і покрита снігом гора Хермон, а на півдні — пустелі Негев і Арава, що займають значну частину території країни, велике місто Беєр-Шева, який називають столицею Негева, і широко відомий красноморских курорт Ейлат.Діапазон висот коливається від 2224 метрів на горі Хермон до -392 метрів в районі Мертвого моря — найнижчої точки на землі.
Культура та мистецтво

В Ізраїлі досить строго дотримується релігійний етикет. Жінки повинні одягатися суворо, а чоловіки при відвідинах святих місць повинні бути з покритою головою, в сорочках і брюках. Якщо у вас немає з собою кепі або капелюхи, вам можуть натомість запропонувати паперовий головний убір. За релігійних традицій євреїв субота є церковним святом, тому в цей день куріння і деякі інші дії можуть бути сприйняті як образа.
Природні умови та клімат

В Ізраїлі різноманітний клімат — від помірного до тропічного з великою кількістю сонячних днів. З листопада по травень триває дощовий зимовий сезон, решту часу — сухий літній. Рясні дощі випадають на півночі та в центрі країни, набагато менше — в північному Негеві, на півдні їх майже не буває. Кліматичні умови в різних регіонах відрізняються. На узбережжі вологе літо і м’яка зима, в гірських районах — сухе літо і відносно холодні зими. В Йорданській долині жарке сухе літо і м’яка зима. У Негеві — клімат напівпустель. Майже щороку в Єрусалимі випадає сніг. Температурний діапазон дуже широкий — від періодичних зимових снігопадів до гарячого сухого вітру, який приносить з собою різке підвищення температури.
Державний устрій і мови

В Ізраїлі дві державні мови — іврит та арабська. З ростом кількості репатріантів з республік колишнього СРСР значного поширення як розмовна отримав російську мову. Назви вулиць, дорожніх покажчиків наводяться на івриті, арабською та англійською мовами.
Гроші, обмін валюти

Офіційна валюта, прийнята в Ізраїлі, — це новий ізраїльський шекель.Одін шекель приблизно дорівнює одній п’ятій американського долара. Ходіння мають паперові купюри по 20, 50, 100 і 200 шекелів, а також монети гідністю 1/2, 1, 5 і 10 шекелей.Что ж стосується обміну валюти, діє правило: там, де Вам це зробити найзручніше (аеропорт, готель і т. д.), курс нижче. Вигідніше звернутися в будь-яке відділення банку, яке не доведеться довго шукати, або в один з численних обмінних пунктів, відкритих за останні роки. До речі, в «обмінниках», як правило, не беруть коміссіонние.Банкі в Ізраїлі працюють щодня з 8:30 до 13:00. У понеділок і четвер — додатково з 16:00 до 18:00. У п’ятницю і напередодні свят двері для відвідувачів закриваються о 12.00. По суботах всі банки закриті.
покупки

Час роботи магазинів і установ: неділя — четверг 8.30-13.00, 16.00-19.00; в п’ятницю і напередодні свят 9.00 — 13.00. Базари закриваються з настанням темряви. Під час шабата (друга половина п’ятниці) більшість магазинів, установ і ресторанів закрито.Большінство магазинів відкриті щодня з неділі по четвер з 9.00 до 19.00. По п’ятницях і напередодні свят всі магазини відкриті тільки в першій половині дня. Торгівельні заклади, що належать мусульманам, закриті по п’ятницях, християнські — по воскресеньям.За хороше обслуговування належить давати чайові відповідають європейським стандартам: 10%. Обов’язкові чайові носію — 1 $.
Корисні номери телефонів
Міжнародний телефонний код Ізраїлю — 972. Всі телефони-автомати в Ізраїлі працюють від магнітних карток (на івриті — «телекарт»). Їх можна купити в поштових відділеннях. Вартість телефонних карт: 12, 24 і 48 шекелів в залежності від числа імпульсів. В маленьких магазинах є телефони-автомати, які приймають шекелі. Дзвонити за кордон можна з будь-якого телефону, в тому числі і з вуличного автомата. Усередині Ізраїлю телефонний зв’язок заснована зараз на похвилинному тарифі, пільгове час з 18:00 до 08:00.
чайові

У ресторані дають чайові в розмірі 10% від вартості замовлення.
релігія

Ізраїль — багатоконфесійна страна.Согласно Ізраїльському Центральному Бюро статистики, на кінець 2004 року, 76,2% ізраїльтян були іудеями, 16.1% мусульманами, 2.1% християнами, 1.6% друзами і що залишилися 3.9% не були віднесені до жодної конфесії. У Державі Ізраїль релігія не є державною (= обов’язкової для громадян), але вона і не відокремлена від держави. Є питання (одруження, розлучення, смерть, гіюр — перехід в іудаїзм), які знаходяться у винятковому веденні релігійних установ. Є питання, які можуть бути розглянуті «бейт Діном» (релігійним судом) за обопільною згодою сторін. У будь-якому випадку можлива апеляція до Верховного суду. Деякі закони Ізраїлю прийняті на підставі Галах. Галаха також впливає на імміграційне, включаючи репатріацію, законодавство (Закон про повернення — хоча в ньому і є серйозні розбіжності з Галахой в частині визначення єврейства), ще один приклад — заборона продавати квасне в Песах (єврейська Пасха). Єврейський релігійний закон — Галаха — регламентує акти цивільного стану для єврейських громадян країни (так само як релігійні норми інших конфесій регламентують акти цивільного стану для їх послідовників). Теоретично Талмуд, Галаха і т. Д. Складають частину судочинства. Тобто якщо по якомусь питанню шукають закон, в першу чергу його будуть шукати серед законів держави Ізраїль, потім серед законів Британської мандата, і в следующюю чергу, — серед першоджерел (Галаха і т. Д.). Практично за останні 10 років суди жодного разу не виносили постанову грунтуючись виключно на цій підставі.

Медицина

Сучасний Ізраїль займає одне з провідних місць у світовій медицині. Новітнє обладнання та новітні лікарські препарати, а також висококваліфікований медичний персонал забезпечує найвищий рівень медичного обслуговування. Досить сказати, що за тривалістю життя громадян Ізраїль посідає друге місце в світі, лише трохи поступаючись за цим показником Японії. Високий рівень медицини і велика кількість російськомовного персоналу залучають до Ізраїлю багатьох хворих з Росії і інших країн СНГ.В медичних центрах і лікарнях Ізраїлю скоєно чимало відкриттів і винаходів, які знайшли широке застосування у світовій діагностиці, профілактиці та лікуванні захворювань. Клініки Ізраїлю своєму розпорядженні всі можливості для задоволення потреб сучасної медицини. При цьому медичне обслуговування в Ізраїлі обходиться дешевше, ніж в США і Європі. Навіть якщо Ви перебуваєте в Ізраїлі на відпочинку або екскурсійному турі, то за один день Ви, наприклад, можете пройти профілактично-діагностичне обстеження в кращих клініках страни.Прі нещасних випадках медичне обслуговування в Ізраїлі платно, якщо у туристів немає діючої для країни медичної страховки. В аптеках можна придбати практично будь-які ліки.
населення

В Ізраїлі проживає понад 6 млн. Чоловік. З них близько 80% — євреї (більше половини корінні жителі), приблизно 17% — араби, інші представники інших національностей друзи, бедуїни, черкеси і т.д .. У містах живуть більше 90% ізраїльтян.

Посольство України
Адреса: 50, Yirmiyahu St., 62594 Tel Aviv, IsraelТел .: + 10-972 (3) 604-02-42Факс: + 10-972 (3) 604-25-12E-mail: emb_il@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://www.ukraine-embassy.co.il/
Надзвичайний і Повноважний Посол в Державі Ізраїль (в Республіці Кіпр — за сумісництвом)
МАРКОВ Дмитро Юхимович