Грузія

СТОЛИЦЯ — Тбілісі

Грузія — країна багатої історії і культури, природні кордони якої з північної сторони проходять по Великому кавказьких хребту, а з заходу по Чорному морю. Майже вся Грузія лежить в Азії, але деякі північні її райони знаходяться в Європі. Більшу частину цієї країни займають лісисті гори, і найвищі їх вершини круглий рік покриті снігом. Однак в районі прибережних низовин і передгір’я на узбережжі Чорного моря клімат м’який і вологий, грунт родюча, що дозволяє вирощувати тут цитрусові культури і табак..Грузія славиться своєю національною кухнею і гостинністю, а також оздоровчими курортами на узбережжі Чорного моря.

МОВА

Офіційна мова — грузинський. Поширена російська мова. Для спілкування з іноземцями прийнята англійська мова

ЧАС

Випереджає київський на 2 години (влітку на 3)

РЕЛІГІЯ

Православне християнство

ВАЛЮТА

Грошова одиниця Грузії — ларі. 1 ларі = 100 тетрі

У обігу купюри: 1,2,5,10,20,50,100, золоті монети гідністю 500,1000

ПАМ’ЯТКИ

пам’ятки Тбілісі

Столиця Грузії — багатонаціональне місто, що представляє собою скупчення безладно розташованих невисоких будинків з червоними дахами. Тбілісі з населенням 1,5 млн. Чоловік є головним економічним і культурним центром країни. Це місто відоме своєю своїми історичними пам’ятниками і монументальною архітектурою, включаючи кафедральний собор в Сіоні, який датується V ст., І стародавню фортецю Наріхала. Гості Тбілісі можуть зайти в один з трьох розташованих на проспекті Руставелі театрів, кожен з яких володіє значною славою і багатою історією. Серед них і Оперний театр ім. Паліашвілі, заснований в 1851 році.
пам’ятки Батумі

Батумі як кожне місто, розташований в субтропічному кліматі, володіє особливою екзотикою. Він знаходиться на узбережжі Чорного моря (Понту Евксинського або Моря Гостинності, як його назвали грецькі аргонавти 2500 років тому). Пальми, кипариси, магнолії, олеандри, лимонні і апельсинові дерева, туя і самшит ростуть і пахнуть в цьому процвітаючому прикордонному місті. Батумі є промисловим містом і старим торговим портом. Тут велика кількість всіляких розваг, серед яких найбільшу гордість для місцевих жителів представляє дельфінарій. Неподалік від нього знаходяться ботанічні сади. Батумі є відмінним місцем для прибуття до Грузії, якщо ваш маршрут пролягає через Туреччину, але пам’ятайте про те, що прикордонники можуть бути незговірливими, а також ні в якому разі не платите митникам жодного ларі. Дорога літаком від Батумі до Тбілісі займе близько години.

пам’ятки Цхінвалі

Незважаючи на те, що дістатися до Цхінвалі не надто важко (з Тбілісі ходять регулярні автобуси), поїздка в Цхінвалі, проте, може стати більш запам’ятовується, ніж подорож в більшість інших міст Грузії. У столиці відчуває труднощі Південної Осетії, в якій є все, але яка домагається повної незалежності, Цхінвалі за останнє десятиліття частенько спостерігалися спалахи насильства. Однак тепер, коли ситуація значно стабілізувалася — або в значній мірі піддається політичному контролю — ми рекомендуємо з’їздити в це місто, який знаходиться в менш ніж 150 км на північний захід від Тбілісі.

пам’ятки Кахетії

Кахетія — надзвичайно багата область Грузії. Грунт навколо міста Телаві, столиці Кахетії, дуже родюча. З плином часу цей район став основним виноградарським і виноробним районом країни. Як кажуть місцеві жителі, подібні традиції зародилися близько 8 тис. Років тому. Сьогодні виноградники розтяглися по всій довжині Головного Кахетинського шосе. Один грузинський вчений якось сказав, що виноградні вина це «щось вічне, що є основою економіки, повсякденного життя, світогляду і характеру грузинського народу». До Кахетії легко дістатися на автобусі — вона знаходиться всього в 50 км (30 миль) на північний схід від Тбілісі.
пам’ятки Вардзії

Вардзия — це найдавніший печерний монастирський комплекс, розташований недалеко від Ахалцихе. Доїхати до нього можна або на автобусі від того ж Ахалцихе, або на таксі від Хертвісі. Неподалік від історичного місця знаходиться маленький дешевий готель і маленький магазинчик. Відстань від Тбілісі — близько 270 км.
КУХНЯ ГРУЗІЇ

Грузинська кухня — одна з найпопулярніших.
Грузини дуже трепетно ​​ставляться до ритуалу приготування грузинських страв.
Найулюбленіші страви — сациві, мцваді (шашлик), лобіо, пхали і т. Д Неодмінним інгредієнтом грузинських блюд є волоські горіхи, які надають їжі неповторний смак.
Грузинська кухня немислима без виробів з тіста, таких як хінкалі і хачапурі.
У Грузії з давніх часів розвинене виноградарство, тому в Грузії широкий асортимент відомих натуральних грузинських вин, які принесли всесвітню славу Грузії.
Саме прекрасне грузинське вино є традиційно неодмінним елементом грузинської кухні.

Чайові ГРУЗІЇ

5 -10% від суми рахунку

КУПІВЛІ ГРУЗІЇ

вино

Хванчкара (напівсолодке, червоне)
Кіндзмараулі (напівсолодке, червоне)
Піросмані (напівсолодке, червоне)
Сапераві (сухе, червоне)
Твіши (напівсолодке, біле)
Піросмані (напівсолодке, біле)
Цинандалі (сухе, біле)