ГРЕЦІЯ
Столиця: Афіни

Дивовижна, гостинна Греція — батьківщина великої античної цивілізації, один із центрів християнства і один з кращих туристичних і курортних центрів Європи.
На землі Греції, як ніде в світі, зосереджена така велика кількість пам’яток, що навіть їх побіжний огляд може зайняти кілька років. Не тільки великі і відомі, але і невеликі міста, а також незліченні острови мають свої пам’ятники античної та середньовічної культури, свою багату подіями історію, свою легенду, свій міф.
Однак не варто шукати зустрічі тільки з класичної Грецією. Сучасна Греція, відокремлена від античного періоду століттями історії, відрізняється своєрідною і не менш яскравою красою. Туристична Греція славиться м’яким субтропічним кліматом, мальовничою природою, дивовижними піщаними, вулканічними і гальковими пляжами, найчистішим морем, самобутньою красою романтичних рибальських сіл, неповторним смаком національної кухні і місцевих вин. Численні готелі, знамениті курорти і SРА центри задовольнять потреби кожного гостя країни.

Греція — європейська держава, розташована в південній частині Балканського півострова і займає значну частину островів південно-східного Середземномор’я. Площа Греції — 132 тис. Кв. км. П’ята частина її території припадає на острови. З більш ніж 2000 островів заселені менше 200. Найбільшими з них є Крит, Евбея, Родос і Лесбос.

Греція омивається Егейським, Іонічним, Середземним і Адріатичним морями. Материкова частина Греції межує з Туреччиною, Албанією і Болгарією. Найвища точка Греції — гора Олімп (2917 м). Столиця Греції — Афіни.
До складу Грецької держави входять материкова Греція (Аттика, Пелопоннес, Центральна Греція, Фессалія, Епір, Македонія, Фракія), острови Егейського та Іонічного морів, острів Крит.

Невелика група островів Іонічного моря (Ептаніса — «Сім островів») утворює ланцюжок, що обмежує Грецію із заходу. Острови Егейського моря більш численні. Деякі з них об’єднані в архіпелаги, такі як Споради, Кіклади, Додеканіса ( «Дванадцять островів»). Інші ж не входять до групи, як, наприклад, острів Крит.

У Саронічній затоці, яка з’єднує узбережжя Аттики і Пелопоннесу, розташовується невелика група островів — острова Аргосаронікоса.

Населення островів, особливо віддалених і невеликих, свято зберігає народні традиції. Тут життя протікає в спокійному і розміреному ритмі, так само, як і багато століть назад. Але влітку вона перетворюється: сюди приїжджає безліч туристів з усіх країн світу. Багато островів Егейського моря стали сьогодні модними європейськими курортами, що привертають різноманітними можливостями для відпочинку і екзотикою нічного життя.

клімат

Клімат в Греції — м’який, середземноморський. Середня температура січня від +4 до + 12 ° С, липня — від + 27 до + 30 ° С. Греція — найпівденніша і сонячна країна Європи, 300 днів у році тут світить сонце. Купальний сезон тут починається в травні і триває до кінця жовтня, а в жаркі роки — і до середини листопада. Взимку в Греції температура майже ніколи не опускається нижче нуля і сніг випадає дуже рідко, а випавши майже відразу тане. Але не треба забувати, що Греція — країна гірська, а в горах температура набагато нижче і сніг — звичайна справа. Саме тому в Греції — країні моря і сонця, хоч як це дивно, існує кілька гірськолижних курортів, досить відомих в Європі. Треба відзначити, що у грецькій зими є одна незаперечна перевага: в зимові місяці все цвіте і зеленіє. А зазвичай в січні трапляються «алкеонідови дні» — щось на зразок бабиного літа: температура раптом на тиждень-другий піднімається до 20 ° С і в повітрі пахне весною. У ці дні пташки алкеоніди виводять пташенят, звідси і назва.

Справжня ж весна настає в березні. У квітні температура вдень стабільно тримається вище 20 ° С, але вночі помітно холодає. Те ж саме відноситься до жовтня і листопада. Влітку температура, як правило, не опускається нижче 30 ° С. Найсприятливіший час для поїздки в Грецію — кінець березня — середина червня або початок вересня — кінець жовтня. Міста оживають, відвідувати археологічні сайти не так жарко, море тепле.

населення

Населення Греції — 10 964 020 осіб (перепис 2001 року), з них 98% — греки. 4,8 млн. Припадає на Афіни. Близько 1 млн. Чоловік в Греції (і в основному в Афінах) — легальні і нелегальні іммігранти. Більше половини з них — албанці. Приблизно 400 тис. Чоловік — вихідці з країн СНД. Греки — народ з однією з найбільших в світі діаспор: греками вважають себе 7 млн ​​чол., Що живуть поза межами держави. Найбільші грецькі громади — в США, Німеччині, Австралії та Великобританії. З Росії та країн СНД майже всі греки поїхали на історичну батьківщину.

релігія

Греко-православні християни становлять 98%. Близько 150 тис. Громадян Греції — мусульмани. Більшість мусульман живе в провінції Фракія, в трьох областях — Ксанті, Комотіні і Родопи. Частина мусульман вважають себе турками, інші помаки, треті — грекамі- мусульманами. Офіційно вони називаються «мусульманами західній Фракії». Серед греків зустрічаються і католики: в основному вони живуть на островах — Кикладах, Додеканіса і Іонічних.

час

З Києвом час однакове. Різниця в часі з Москвою — мінус 1 годину. Перехід з зимового часу на літній і назад в Україну, Росії, і Греції відбувається одночасно.

Мова

Офіційна мова — грецька. Як правило, і в селі, і в столиці, будь грек може цілком стерпно порозумітися по-англійськи на теми, що хвилюють туриста — як і куди пройти, що і скільки коштує. За самим рідкісним винятком будь-які тексти і написи, важливі для туриста (назви вулиць, дорожні указу-ки, підписи до експонатів в музеях, меню ресторанів і кафе) дублюються латиницею або по-англійськи. Всюди продаються карти і путівники англійською, французькою, німецькою, японською, а іноді і російською мовою.

Валюта

1 січня 2002 року Європа розпрощалася зі своєю найстарішою за назвою валютою — грецькими драхмами, котрі народилися в Афінах з VI ст. до н.е. і воскресіння в XIX в. після відновлення грецької незалежності. Нові гроші — євро (EURO) об’єднують Грецію з іншими учасниками європейського валютного союзу. 1 євро = 100 євроцентів. Греки, єдині з усіх європейців, назвали свої «еврокопейкі» по-старовинному «лепту». В обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро.

Пластикові картки

Повсюдно використовуються кредитні карти міжнародних платіжних систем Visa Classic, American Express, Mastercard. Кількість банкоматів досить велике. Але розплатитися карткою вдається не скрізь. Як то кажуть «готівку миліше».

Години роботи

Всі банки працюють з ранку до 14:00, максимум до 15:00. У суботу та неділю — закриті. Навіть авіакаси в містах працюють до 16:00.

Магазини працюють за особливим графіком. Понеділок і середа вважаються неторговельними днями: більшість магазинів працюють з 9:00 до 15:00 взимку і до 14:00 влітку. Вівторок, четвер і п’ятниця — дні торговельні: магазини відкриті з ранку до 14:00, а потім знову відкриваються о 17:00 і торгують взимку до 20:00 і влітку до 21:00. У суботу торгівля йде з ранку до 15:00 — 16:00. Останнім часом все більше магазинів відмовляються від цієї схеми на користь збільшення робочого дня. У центрах туризму вони працюють і в неділю.

За таким же режиму працюють аптеки. Тому знайти ліки у вихідні або ввечері в неторгові дні, можна тільки в чергових аптеках.

У супермаркетів розклад своє: вони відкриті з 8:00 — 9:00 до 20:00 взимку і 21:00 влітку. Останній тиждень перед Різдвом і Великоднем всі працюють з ранку до вечора. Туристичні лавки орієнтуються на туриста: в сезон вони працюють до 24:00.
Більшість музеїв і археологічних пам’ятників закриваються о 15:00. Правда, дві найголовніші пам’ятки влітку закриваються значно пізніше: Акрополь працює до 18:30 і Національний музей до 19:00. Деякі музеї працюють вечорами: Музей Бенаки четвергах відкритий до 24:00, Музей грецьких музичних інструментів по середах — до 21:00.
 
Електрика

Звичайне мережеве напруга — 220 вольт, на пасажирських судах часто — 110 вольт.

Віза

Для в’їзду в Грецію необхідна шенгенська віза. За актульной інформацією звертайтеся в Консульсько-правовий відділ посольства Греції або в вашу туристичну фірму.

Митні правила і обмеження

Відповідно до грецьких митних правил безмитно дозволені до ввезення всі особисті речі (одяг, туристське спорядження і т.п.), продукти харчування та напої вагою до 10 кг, сигарети (300 шт.) Або рівну кількість тютюну, міцні спиртні напої (1 , 5 л) або десертні вина (2 л); гральні карти (не більше 2 колод). На гральні карти, як і на сірники, в Греції введена державна монополія. Дозволяється ввозити фотоапарат і фотоплівку або відеокамеру і плівку до неї, бінокль, музичний інструмент невеликого розміру, аудіо- та відеоапаратуру, велосипед, спортивне спорядження.

Заборонені до ввезення наркотики, ліки (окрім обмеженої кількості препаратів, призначених лікарем), антикваріат, вибухові речовини, зброю.

У зв’язку з посиленням заходів безпеки, всі гострі металеві предмети (манікюрні ножиці, ножі для розрізання паперу, складані ножі і т.п.) можна провозити лише в багажі. Теж саме стосується і рідин. У ручній поклажі заборонено перевозити рідини, за винятком тих, що придбані в Duty Free після проходження контролю. В іншому випадку при спеціальному контролі і огляді їх вилучать.

Вивіз з Греції старожитностей, в тому числі каменів з археологічних розкопок, а також предметів, знайдених на дні моря, заборонений. При виявленні в багажі вони конфіскуються, а порушник зазнає кримінального переслідування. Дозволено вільне вивезення копій античних робіт, які продаються повсюдно. Вивезення товарів, куплених для особистих потреб, здійснюється без обмежень (за винятком нових автомобілів). Для деяких товарів визначено рівень, після якого вам доведеться доводити, що вони вивозяться для особистого користування: сигарети (800 шт.), Алкоголь (міцний до 10 л, вино до 90 л).