Німеччина
Загальна інформація
Назва держави: Німеччина, Федеративна Республіка Німеччіна (ФРН)

Державний устрій: Парламентська республіка

Адміністративний поділ: Німеччина поділена на 16 політико-адміністративних територій — федеральні землі. Останні в свою чергу діляться на 439 районів

Столиця: Берлін

Площа: 357 021 км²

Населення: 81757600 чоловік

Мова: Офіційна мова — німецька мова. Данська мова, сорбська мова, фризька мова, мова ромів (циганська мова) є офіційно визнаними мовами етнічних меншин. Як іноземну мову в школах вивчають англійську, французьку, а також латинську, італійську та російську мови.
Німецька мова поділяється на 3 групи діалектів: нижньонімецькі, середньонімецькі та верхньонімецькі. Нижньонімецькі — нижньофранкський, нижньоалеманський та фризький; середньонімецькі — саксонський, тюрингський та франкський; верхньонімецькі — верхньофранкський, алеманський та баварський.

Час: CET(UTC+1) — Літній час CEST (UTC+2)

Свята:
1 січня — Новий Рік Святкування
6 січня — Хрещення Господнє (Свято трьох волхвів)
змінюється — Страсна пятниця
змінюється — Великдень
1 травня — Перше травня
змінюється — Вознесіння господнє
15 серпня — Успіння Богородиці
3 жовтня — День національної єдності
31 жовтня — День реформації
1 листопада — День всіх святих
змінюється — День розкаяння і молитви
25 грудня — Різдво 1-й день
26 грудня — Різдво 2-й день

Географія: На території Німеччини знаходиться Північно-Німецька низовина, середньовисотні гори, Швабсько-Баварська височина (альпійське передгір’я) та Альпи. Середньовисотні німецькі гори (висота перевищує 1000 м над рівнем моря) — частина широкої гірської дуги, яка тягнеться від центральної Франції аж до центральної Польщі, до якої належать Гарц та Рудні гори . Найвища точка країни — гора Цугшпітце (2963 м над рівнем моря). Біля кордону із Швейцарією розташоване найбільше озеро Німеччини, Боденське озеро, з якого бере свої витоки річка Рейн. Найдовша європейська ріка Дунай бере свої витоки в німецьких горах Шварцвальд.

ПриродаКлімат: Більшість території Німеччини піддається впливу сезонного помірного клімату, в якому переважають вологі західні вітри. Клімат помірний повязаний з океанічною, Північноатлантичною течією, яка є північним продовження Гольфстріму . Ці теплі води впливають на райони, що межують з Північним морем у тому числі на території вздовж річки Рейн, яка впадає в Північне море.

Релігія: Конституція Німеччини як основний закон гарантує свободу віри та релігій в країні. Перед Другою світовою війною 2/3 німців були протестантами, 1/3 римо — католиками. З 1948 року існує об’єднання лютеранських та реформатських земельних Церков Німеччини — Євангелічна церква Німеччини.
Сьогодні 29,7% німців лютерани та протестанти, 31,2% католики, 3,9% мусульмани та 0,1% євреї. У Німеччині живе приблизно 3 мільйони мусульман, близько 100 000 православних, 380 000 новоапостолів та 100 000 юдеїв. Попереднього року зростання кількості атеїстів теж було вражаючим — понад 260 тис. з обох християнських церков. Католицькі теологи закликають до кардинальних реформ церкви.
Валюта: Євро ( 1 Євро = 1,36 дол.) Транспорт
Транспорт: Транспорт активно розвивається в Німеччині у зв’язку з центральним розташуванням у Європі, віддаленістю більшої частини території держави від моря, переважанням сухопутних кордонів над морськими та розбудовою ефективного внутрішньонімецького сполучення «схід-захід», у зв’язку із об’єднанням Німеччини і входженням її східної частини у європейський ринок. Важливе значення для здійснення економічних зв’язків у середині країни відіграє річковий транспорт. Загальна протяжність водних шляхів Німеччини — 7,4 тис. км. Найважливішим міжнародним водним шляхом, яким перевозиться близько двох третин німецьких річкових вантажів, є Рейн.

Магазини:
Шопінг в Німеччині приносить багато задоволення навіть тим, хто не є великим шанувальником його. Радує не тільки величезний вибір, а й супутні процесу покупки зручності. Тут, як і скрізь, є свої особливості, переваги і недоліки.
Купити сувеніри можна в магазинчиках, які перебувають на вокзалах, але треба пам’ятати, що при цьому вони обійдуться вам трохи дорожче. Великою популярністю у туристів користуються тарілочки й магнітики. Всю сувенірну продукцію можна також знайти по ходу основних туристичних маршрутів. Тут вибір більше й можна знайти ту ж тарілочку, але за нижчою ціною. Зверніть увагу, що поряд з деякими виробами коштує табличка з проханням руками не чіпати, звичайно це стосується м’яких іграшок, і особливо крихких сувенірів. Взагалі, треба відзначити, що подібна продукція тут дорога, тому якщо ви вирішили зробити покупки не тільки для себе, але і для друзів, то приготуйтеся розщедритися.