Австрія
Загальна інформація
Офіційна назва — Австрійська республіка.

Загальна площа — 83.850 км2.
Столиця: Відень (1 539 848 чоловік).

Політичний устрій — Федеральна парламентська республіка з президентською формою правління.

Географія. Держава в Центральній Європі. На півночі межує з Чехією, на північному сході — із Словаччиною, на сході — з Угорщиною, на півдні — зі Словенією, Італією і Швейцарією, на заході — з Ліхтенштейном і Німеччиною. Загальна протяжність кордонів Австрії складає 2.706 км. Австрія в основному гірська країна (на 70%): середня висота — близько 900 м, велика частина Австрії зайнята Східними Альпами, які у свою чергу поділяються на Альпи Північного Тиролю та Альпи Зальцбургські на півночі; Циллертальські й Кар-никські Альпи на півдні. Найвища точка — гора Гросглокнер (3797 метрів), тут знаходиться і один з найбільших в Європі льодовиків: Пастерзее.

Клімат помірний, континентальний. Найхолодніший зимовий місяць — січень, температура опускається до -2 C. Найжаркіші — липень та серпень, температура біля +20 С. Опадів від 600 до 1100 мм.

Часовий пояс — місцевий час відстає від київського всього на 1 годиніу.

Валюта: 28 лютого 2002 року увійшов в історію як день, коли в більшості країн ЄС були вилучені із обігу національні купюр

и. Приймаються всі провідні міжнародні кредитні картки.

Населення близько 7,8 млн чол., в найбільших містах: Грац (237 тис. чол.), Лінц (203 тис. чол.), Зальцбург (144 тис. чол.), Інсбрук (118 тис. чол.). Етнічні групи: близько 96% населення — австрійці. Серед меншин виділяються хорвати, угорці, словаки, чехи, італійці, серби і румуни. Після Другої світової війни кількість представників меншин виросла через збільшення потоку біженців, додалися і нові групи, наприклад, турки.

Офіційна мова — німецька. Практично скрізь розуміють англійську і подекуди російську.

Релігія. 78% населення складають католики, 8% — протестанти 2% — мусульмани, 12% — атеїсти.
Поради відпочивальникам:
* Магазини в Австрії стандартно працюють з понеділка по п’ятницю з 6.00 до 19.30, а в суботу до 17.00. При цьому фактичний час роботи магазинів варіюється: більшість магазинів працюють до 18.00 або до 18.30. Обід в магазині може тривати 1-2 години. На курортах і в туристичних центрах магазини можуть працювати і до 21.00, а привокзальні заклади і до 23.00.
* Тютюнові вироби продаються лише в спеціальних ліцензованих кіосках або у автоматах.
* Повернення податку на додану вартість (такс фрі) відбувається в аеропорту за наявності у вас відповідного чека на придбані товари. Чек оформляється при покупці товарів на суму від 75 євро і пред’являється разом з товаром при проходженні митного контролю в аеропорту вильоту. Чек з відміткою митника потрібно пред’явити в спеціальне віконце TAX REFUND.
* У ресторанах і кафе прийнято залишати чайові. Скільки — залежить від вас, але прийнято 5-10% від суми, вказаної у рахунку. За дрібні послуги працівникам готелю залишають не менше 1,5 євро.
* Поштові відділення відкриті з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 12.00 і з 14.00 до 18.00. Головні поштамти працюють цілодобово без вихідних.
* Австрійський залізничний транспорт — зручний і комфортний спосіб подорожей. Купуючи квитки в другий клас, ви заощадите гроші, нічого не втративши в плані комфорту.
* Автобуси і трамваї Відня ходять регулярно, кожні 20-30 хвилин з 5 ранку до опівночі. Після опівночі з інтервалом в півгодини ходять спеціальні нічні автобуси. Вони курсують по основних маршрутах, пункти відправлення — Опера і Schwedenplatz.
* Поїздки на таксі у Відні досить дешеві. Таксі краще всього викликати по телефону з готелю або з ресторанчика, де ви засиділися, а також можна знайти на спеціальних стоянках біля вокзалів, в центрі великих міст, в аеропорту (на вулиці «ловити» машину не прийнято: навіть якщо спробуєте, ніхто не зупиниться).

Національна кухня Австрії є сукупністю кулінарних традицій Італії, Угорщині, Іспанії і навіть Туреччині. Завдяки австрійцям популярності в світі набули печиво, галушки, рулети і відомий штрудель — яблучний пиріг. Найсмачніше блюдо в Тиролі — грестль, запіканка з картоплі, муки, м’яса і тірольського шпику, а також — фруктові кнедлики, що виготовляються з картопляного тіста. У Штірії — тушковане м’ясо зі спеціями і корінням. У Карінтії обожнюють вареники з сиром, а також форель. По всій країні популярні шинкенфлекерлн — локшина з шинкою з додаванням сиру і яєчного білка. Скрізь подають віденський шніцель, який готується з найдорожчого м’яса у Відні, — телятини. У віденських ресторанах пропонують також картопляні салати, бакхун (печену курку) і кайзершмаррен — омлет кайзера. Найпопулярніше в Австрії солодке блюдо — штрудель, яблучний пиріг або рулет. Предмет особливої гордості останнім часом — вино. Вина, виготовлені в різних виноробницьких районах, набули особливої популярності, — рислінг «Грюнер Вельтліннер», вино «Мюллер тургау», сухе вино з винограду останнього врожаю «Хойрігер», а також яскраво-червоне «Шильхер» і білі вина «Муськателлер» і «Моррілан». У пошані пшеничне пиво Weizenbier (вайценбір) і улюблене пиво Моцарта Stiegelbreu (штігельброй). Улюблені ласощі жителів Зальцбурга — млинчики з варенням.

Телефони першої необхідності:
Термінова аварійна автотехслужба (ОАМТС): 120
Термінова аварійна автотехслужба (ARBO): 123
Пожежна служба: 122
Поліція: 133
Швидка допомога: 144
Перед цими номерами телефонів не потрібно набирати код міста.

Посольство України в Австрії
Naafgasse 23, Wien A-1180, Osterreih
Тел./факс: 8 10 (431) 479 7172
Факс: 8 10 (431) 479 7147
E-mail: emb_at@mfa.gov.ua, ukremb@netway.at
Web: http://www.ukremb.at